Modern Çağ Koleji, İlk Ders Zilinin Çalmasını Bekliyor

İzmir’de Kişiye Özel eğitim sağlayan Modern Çağ Koleji açıldı. İzmir Ayrancılar’da bulunan Modern Çağ Koleji kampüsünde öğrenciler bilim, sanat, spor ve teknoloji destekli bireysel eğitim alacak.

Modern Çağ Koleji, İlk Ders Zilinin Çalmasını Bekliyor

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir ‘’Çocuklarımızı bir yıl sonraya değil, 2030’lu yıllara hazırladığımızın farkındayız. Bu farkındalıkla beraber çocuklarımızı Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, laik, ahlaklı bireyler olarak onları sıkmadan mutlu bir şekilde, bir aile sıcaklığı ile geleceğin liderleri olarak hazırlıyoruz.’’ dedi.

Geleceğin çocuklarını hazırlarken ‘’çok yönlü eğitim ‘’ sistemini uyguladıklarını belirtti. Çocukların sadece ‘’akademik’’ başarısının yeterli olmayacağını vurgulayan Özdemir ‘’çok yönlü eğitim sistemi’’ ile onları farklı alanlarda ileriye taşıdıklarını ifade etti. Akademik eğitimle beraber öğrencilerin dil eğitimi (İngilizce,İspanyolca), yetenek ve genel kültür gelişimi, iyi insan olmalarını da çok önemseyen Özdemir MÇK’da eğitim sistemini 4 ayrı temele dayandırdıklarını ifade etti.

MÇK AKADEMİK

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir MÇK’ da akademik eğitimin de 3 temel öğrenme biçimine (Kalıcı olarak vermek, eğlenerek öğrenmek, sorgulayarak öğrenmek) uygun verildiğini sözlerine ekledi. Bilginin kalıcı olabilmesi için çocuğa özgü yani onun öğrenme modeline uygun verilmesini söyleyen Özdemir MÇK’nın kişiye özgü öğretim modeli sunduğunun altını çizdi. Çeşitli öğrenme modelleriyle verilen bilginin, Görsel (Akıllı Tahtalar, 3D Laboratuvarlar), Yaparak Yaşayarak (Marker ve Robotik Laboratuvarı), Deneysel ve Uygulamalı (Fen Laboratuvarları) olarak desteklenerek kalıcı olması sağlanıyor.

‘’Bilginin alınabilmesi, özümsenmesi demek motivasyon demektir. Öğrenciler sıkıldıkları bir konuda dinlemeyi devam ettirmesi ya da öğrenmeye kendini açması mümkün değildir bu yüzden MÇK’da dersler her zaman motive edici ve eğlenceli geçecek şekilde tasarlanır.’’

Sorgulayarak öğrenmek: Bir bilgi alındıktan sonra çocuğun bunu sorgulaması demek daha fazla bilgiye aç kalması demektir bu yüzden tüm derslerimiz neden sonuç ilişkisi ve Tümden gelim yöntemlerine uygun olarak işlenir. Okulumuzun temel eğitim sisteminde bu anlayış hakim olduğu için robotik ve kodlama derslerimiz anasınıfında başlatmaktayız.

MÇK’DA YETENEK VE GENEL KÜLTÜR EĞİTİMİ

Ayrancılar’da açılan Modern Çağ Koleji'nde, öğrencilere yetenek ve genel kültür eğitimi veriliyor. ‘’Her çocuğun en az bir yeteneği’’ vardır sloganıyla öğretim hayatına başlayacak olan Modern Çağ Koleji, öğrencilerinin yeteneklerini belirliyor. Öğrenciler ünlü ressam, şair, sporcuları öğrenerek sunumlarla arkadaşlarına anlatıyor. ‘’Yaşayarak Öğrenme’’ ders kapsamında yapılan bu projede ezberden uzak bir eğitim sistemi ile bilginin kalıcı olması sağlanıyor. Bireysel burslarla yetenekler profesyonel boyuta taşınıyor.

MÇK’DA ÇİFT DİLDE EĞİTİM

Modern Çağ Koleji'nde tüm çocuklar anaokulundan başlayarak ileri düzeyde ilk olarak İngilizceyi çok iyi konuşması, okuması, anlaması ve yazması sağlanıyor. Ulusal ve uluslararası dil sınavların da başarısı için özel olarak hazırlıyor ve üst düzey kaynakları çok güçlü bir öğretmen kadrosuyla sunuluyor. İngilizcenin yanısıra 2. dil olarak İspanyolca eğitimi veriliyor. Dünyada en çok konuşulan 2. Yabancı dilin İspanyolca olması ve 21 farklı ülkede konuşulan bu dil ile gelecekte öğrencilere çok uluslu kurum ve kuruluşlarda fayda sağlayacak olması, Modern Çağ Koleji’nin İspanyolca’yı seçmesindeki sebepler arasında yer aldı.

MÇK’DA ‘’İYİ İNSAN’’ PROJESİ

MÇK’ da Çocuklar akademik, dil, yetenek ve genel kültür anlamında yetiştirirken aynı zaman da duyarlı, saygılı, empati kurabilen, ilerici, çağdaş ve laik bireyler olarak yetişiyorlar. Bu yüzden pamuklar içeresinde yetiştirmek yerine onları okul yaşantısına katılıyor. Yemekhanede, kantinde, kütüphanede, danışmada, güvenlikte, sınıf temizliğinde vb. gibi alanlarda onlara zarar gelmeden derslerini aksatmadan görev alarak hayata ve yaşama hazırlanıyorlar. Aynı zamanda hayvan ve doğa sevgisini de onlara uzaktan bakarak değil onların sorumluluğunu alıp bakımını nöbetleşe şekilde üstlenerek yapıyorlar. Böylece hem sorumluluk bilinci alıyor hem de hayvan ve doğa sevgisini yaşayarak öğreniyorlar.

10000 metrekarede Modern kampüsüyle Anaokul, İlkokul,Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen lisesiyle açılan Modern Çağ Koleji geleceğin liderlerini yetiştirmek için uluslararası donanıma sahip kampüsünde ders zilinin çalmasını bekliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.