İş Dünyasından İzmir Ekonomili Lojistikçilere Tam Not

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri, üniversite ve sanayi işbirliğine yönelik projeler geliştiriyor, firmaların lojistikte yaşadığı sorunlara çözüm önerileri sunuyor.

İş Dünyasından İzmir Ekonomili Lojistikçilere Tam Not

Bu yıl 11.’si gerçekleştirilen “Üniversite – Sanayi İşbirliği” etkinliği kapsamında öğrenciler, planlama, operasyon, depolama, pazarlama, üretim ve taşımacılık gibi gerçek hayatta karşılaşılan problemler için firma temsilcileri ve akademik danışmanlar eşliğinde geliştirdikleri çözüm önerilerini anlattı.

Öğrenciler, akademik danışmanları olan Doç. Dr. Özgür Özpeynirci, Doç. Dr Muhittin Hakan Demir, Doç. Dr Bengü Sevil Oflaç, Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı Hüseyinoğlu, Doktor Öğretim Üyesi Qing Lu ve Doktor Öğretim Üyesi Aysu Göçer ile yürüttükleri gerçek iş projelerini, IKEA Türkiye Lojistik Direktörlüğü’den Yasemin Usta Seçkin, SAP Türkiye Tedarik Zinciri Ürünleri Birimi’nden Selim Kayacan, IBM Türkiye Hybrid Cloud Satış Birimi’nden Şiyar Laçin ve Borusan Lojistik IT Çözüm Yönetimi’nden Deniz Kantar anlattı. Projelerin değerlendirilmesinin ardından Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı Hüseyinoğlu ve Doç. Dr. Bengü Sevil Oflaç danışmanlığında, öğrenciler Sinem Birol, Beliz Erten, Öykü Özdemir, Elçin Özek, Selin Şenyuva ve Harun Can Turğut’un Norm Holding ile yürütülen “Otomotiv Sektöründe Dağıtım Planlaması Geliştirilmesi: Norm Holding Örneği” adlı projeleri birinci oldu. Öğrenciler projelerinde ulaşım maliyetlerini düşürme, uygun taşıma yöntemleri ve müşteri memnuniyetini artırma üzerine çözümler üretti.

Değerlendirmede, Doç Dr. Bengü Sevil Oflaç danışmanlığında öğrenciler Defne Züher Bellikli, Ezgi Candemir, Aymila Doğdu, Fatih Karaca, M. Mert Ketenci ve Azime Nur Özen’in Havi Logistics ile yürütükleri “Yenilikçi Kültür Yaratma” adlı çalışmaları da ikinci oldu. Dr. Öğretim Üyesi Qing Lu danışmanlığında Ceren Duman, Mertay Gürel, Mert Karal, Büşra Özkan, Senem Özsoy ve Buse Yalçın adlı öğrencilerin yer aldığı “Depo Yerleşim Planı Yeniden Dizaynı ve Envanter Yönetimini İyileştirme” isimli projeleri de üçüncülüğü elde etti.

Etkinlik kapsamında "Lojistikte Dijitalleşme" başlıklı panelde düzenlendi. Açılış konuşmasını İEÜ Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Muhittin Demir tarafından gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü Lojistik Yönetimi Bölümü’nün kurucu öğretim üyesi Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu yaptı. Panele SAP Türkiye'den Selim Kayacan, IKEA Türkiye'den Yasemin Usta Seçkin, IBM Türkiye'den Şiyar Yalçın ve Borusan Lojistik'ten Deniz Kantar konuşmacı olarak katıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.